Názory odborníka

 

AKTUÁLNE PRE VÁS PRIPRAVUJEME NOVÚ STRÁNKU nasso.sk

Hovorí sa sto ľudí, sto chutí. Sú však situácie kedy pri zariaďovaní interiéru je dobré rešpektovať princípy ktoré by mali byť nemenné.

Detská a študentská izba

   Deťom v predškolskom veku do 6 rokov doporučujeme jednoduchší nábytok, napr.: detskú postieľku, komodu s prebalovacím pultom - po dojčenskom veku je možné pult nahradiť krycou TOP doskou. Malú skrinkovú zostavu, stolík a stoličku.
Je možné už deťom v predškolskom veku zariadiť ihneď študentskú izbu, avšak doporučujeme pracovný stôl s anatomickou stoličkou, objednať až po dovŕšení 5 rokov.
Od 5 rokov odporúčame dieťaťu študentskú izbu kompletne vybavenú hranami ABS, v ktorej je zabudovaný primerane veľký pracovný stôl!!! Rovnako dôležitá je posteľ s lamelovým roštom a zdravotným matracom.
Vybavenie izby šatníkovými skriňami je závislé od počtu detí aj od toho či zariaďujeme chlapčenskú príp. dievčenskú izbu.
Študentská izba musí byť doriešená hlavne z pohľadu dostatku svetla zo správnej strany, ergonomickosti pracovného stola a stoličky, rovnako je dôležité premyslieť potrebu úložného priestoru.  

Kuchyňa:

  Dôležité rozmiestnenie spotrebičov a pracovnej plochy v ideálnom pomere a  zvládnutie správnej ergonómie v kuchyni zabezpečí že sa Vám tam bude dobre pracovať ako aj pohybovať. Dôležitý je výber spotrebičov ktoré čo najlepšie splnia Vaše požiadavky. Kuchynská linka je najnamáhanejším nábytkom, preto je vhodné použiť kvalitné kovanie. Vhodný výber materiálu ako aj pracovnej dosky zabezpečí priamoúmerne jej životnosť.

Obývačka

  Obývačka, vstupné priestory a kuchyňa sú v poslednej dobe jedným prepojeným celkom, preto je vhodné aby zariadenie v týchto priestoroch malo spoločné detaili a jeden rukopis. Jediným kritériom je Váš dobrý pocit v tomto priestore, či už je zariadený v štýle minimalistickom, rustikálnom, alebo modernom s maximálnym využitím úložného priestoru.  

Spálňa

  Spálne sú priestory, ktoré poskytujú pohodlie a súkromie. Tu získavame stratenú energiu.
Jeden z najlepších spôsobov, ako si zabezpečiť zdravý spánok, je výber roštu a matracu. Zákazník má možnosť si vybrať lamelové rošty nastaviteľné do viacerých polôh, alebo pevné. Našim dodávateľom zdravotných roštov a matracov je firma SEGUM. Po výbere roštu a matracu je potrebné vybrať už len design postele, ako aj nábytku.
Najnovší trend postelí je spanie vo výške 60 – 75cm, je to vhodné z hľadiska úložného priestoru a aj z hľadiska…

Kúpeľne

  Tieto diskrétne priestory zariaďujeme, buď sviežo - nezastavovaním veľkého množstva skriniek v prípade ak nám to priestor povoľuje.Ak riešime kúpeľňu v ktorej má byť dostatok úložného priestoru, často môže prísť nábytok do kontaktu s vodou. Dvere a čielka zásuviek v takomto prípade doporučujeme zo striekanej MDF. Takto upravené plochy sú odolné pare a vode.
Do kúpeľne je tiež možné dať atypicky vyrobiť aj poličky prípadne držiaky z leštenej nereze.

Predizba

  Predizby sú priestory, v ktorých treba dbať na výber skríň s vnútorným vybavením, ale vďaka rôznym štýlom a rozmerom dvierok, všetko ľahko uložíme.  V prípade ak je predizba tmavá treba tento priestor dostatočne osvetliť, potom prestane pôsobiť malým dojmom.

Solitéry

 Je to špecifická kategória nábytku, nakoľko obvykle je to jediný kus nábytku v priestore. Spravidla samotný zákazník už má predstavu o dizajne solitéru. V prípade, ak zákazník predstavu nemá, navrhneme solitér my, pričom zohľadňujeme samotnú ideu stavby prípadne interiéru.

Kancelárie

  V kancelárii sa snažíte vytvárať hodnoty na zlepšenie kvality Vášho života. Skúste sa pozrieť na Váš pracovný stôl, stoličku. Zamyslite sa, ako si predstavujete svoje ideálne pracovisko. My sa Vám pomocou našich nápadov, realizácií a skúseností snažíme preniesť kúsok útulnosti a kus kvality aj do práce. Na základe zistenia Vašich potrieb Vám ponúkneme množstvo variant nábytku, aby Vaše, prípadne pracovné miesto Vašich podriadených spĺňalo kritéria zdravého, funkčného a estetického pracoviska. Podľa Vašich potrieb upravíme aj pracovný kútik, ktorý máte doma.

Nazory odbornika

Galeria